Реймс победи Лил с 2:1 като гост в мач от междинния шестия кръг на Лига 1 и по този начин се изкачи до петото място във временното класиране с актив от 10 точки, докато „песовете“ са 11-и с две по-малко.

В деветата минута гол на Мохамед Дарами не бе признато заради засада.

Само три минути след това Дарами даде аванс на Реймс, след като получи топката от Маршал Мунеци и без много да мисли промуши топката във вратата на Лил. Това попадение бе разгледано за нарушение при изграждането на нападението, но такова нямаше.

В 16-ата минута Реймс стигна до още едно попадение. Маршал Мунеци записа втора асистенция до имаето си, след като сервира топката на Кейто Накамура, а той я търкулна в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Люка Шавалие – 0:2.

Лил успя да се върне в мача десет минути преди края на редовното време. Исмайли центрира красиво към Бенжамен Андре, който скочи високо и с глава прати топката в мрежата на Йевхан Диуф, но това не бе достатъчно дори за точка.