Ясин Бензия откри резултата за Лил срещу Бордо в полуфиналите на турнира за Купата на Лигата във Франция. Бензия реализира в 7-ата минута, възползвайки се от грешка в защита за гостите от Бордо, която бе истински подарък за домакините, въпреки че останаха и съмнения за засада при атаката.

Тимът на Бордо стигна до равенство в 33-ата минута с попадение на Клеман Шантом, но домакините нанесоха съкрушителен удар на съперника си с нови два гола в самия край на първото полувреме.

След хубава атака и комбинация между Рони Лопес и Ясин Бензия, топката се отби от крака на сенегалския защитник на Бордо Ламин Сане и Лил поведе с 2:1 в 41-ата минута.

Само 4 по-късно Адама Сумаоро вкара третия гол за домакините в двубоя от полуфиналите на Купата на Франция.