Ланс се наложи с категоричното 4:1 като гост срещу Монако в двубой от третия кръг в Лига 1.

"Червено-жълтите" излязоха на първо място във временното класиране с актив от 7 спечелени точки.

Лоис Опенда даде аванс за гостите още в седмата минута, а Такуми Минамино пропусна да изравни. Последва пропуск за Ланс, а в 39-ата минута Дейвер Машадо с удар в десния ъгъл покачи резултата на 2:0.

Три минути след това Беноа Бадиашил върна един гол за монегаските, разписвайки се с глава след асистенция на Кайо Енрике.

Десет минути след почивката Секо Фофана не остави шансове за Александър Нюбел, реализирайки за 3:1.

В 72-ата минута Вандерсон остави домакините в намален състав на терена, след като получи втори жълт и съответно червен картон.

Ланс оформи крайното 4:1 чрез Уесли Саид в 78-ата минута на двубоя.

Монако остана на седмо място в класирането с 4 точки след това поражение.

По-късно тази вечер Олимпик Марсилия приема Нант в друг мач от кръга.