Пари Сен Жермен разби с 4:0 Марсилия в голямото дерби на Франция. Ашраф Хакими (8) и Рандал Коло Муани (37) се разписаха преди почивката, а резервата Гонсало Рамош (47, 89) вкара два гола през второто полувреме. Бляскавата победа бе помрачена от контузията на Килиан Мбапе, който бе сменен още в 32-ата минута заради контузия в левия глезен.
Домакините започнаха много агресивно и притиснаха съперника в неговата половина. Това даде резултат и още в 8-ата минута парижани ликуваха. Мбапе бе съборен на ъгъла на наказателното поле, а Ашраф Хакими застана зад топката. С гениално изпълнение мароканският национал прехвърли стената и оплете топката в мрежата - 1:0.

Късметът бе на страната на парижани в 22-ата минута, когато Витиня с глава засече центриране от фланга, но топката облиза напречната греда.

Половин час след началото нещата станаха доста неприятни за Пари Сен Жермен, тъй като суперзвездата Килиан Мбапе получи контузия и поиска смяна. Треньорът Луис Енрике пусна на негово място Гонсало Рамош, а френският национал се прибра намръщен в съблекалнята.

Това обаче не се отрази на играта на ПСЖ и само пет минути след смяната парижани отбелязаха втори гол. Вкара го Рандал Коло Муани, който се разписа с добавка, след като Хакими удари гредата с шут от границата на наказателното поле - 2:0.

И втората част започна вихрено за домакините, които стигнаха до трети гол само две минути след почивката. Пробив отдясно на Усман Дембеле завърши с перфектно центриане към Гонсало Рамош, който от трудна позиция с глава прати топката зад гърба на Лопес - 3:0.

Минута преди края на редовното време Коло Муани показа невероятната си бързина по десния фланг, а след това поднесе топката на Гонсало Рамош, който оформи крайното 4:0.

ПСЖ - МАРСИЛИЯ 4:0

ПСЖ: 99. Донарума, 2. Хакими, 5. Маркиньос, 37. Шкриняр, 21. Ернандес, 33. Заир-Емери, 4. Угарте, 29. Баркола, 10. Дембеле, 23. Коло Муани, 7. Мбапе
Треньор Луис Енрике

Марсилия: 16. Лопес, 99. Мбемба Мангулу, 4. Жиго, 5. Балерди, 7. Клаус, 8. Унахи, 21. Ронже, 27. Верету, 12. Лоди, 9. Витиня, 10.Обамеянг