Отборът на Марсилия победи с 1:0 като гост Рен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в мача бе дело на Саед Колашинац в 54-ата минута на двубоя.

БТА / BTA
15 снимки

Домакините от Рен започнаха добре, а в 15-ата минута  напречната греда спаси Марсилия след изстрел на Амин Гуири.

До почивката единствено добрите намеси на Пау Лопес и неточният мерник на Токо-Екамби запазиха нулевото равенство. В 57-ата минута футболистите на Марсилия изпълниха бързо статично положение, Юндер центрира ниско на далечната греда към Колашинац и бранителят не сбърка.

До края на мача нито един от двата отбора не успя да стигне до нов гол и така тимът на Игор Тудор спечели важни три точки в битката за титлата.

Марсилия продължава да гони Пари Сен Жермен, въпреки че разликата между двата тима е осем точки. Рен пък се намира на петото място в шампионата с 46 пункта.