Оксер спечели важна победа в битката за оцеляване в елита, след като се наложи над гостуващия Нант с 2:1 в среща от 31-ия кръг на футболното първенство на Франция.

Бразилският защитник Жубал откри резултата от дузпа в 5-ата минута, а в 43-ата Нуно да Коща направи 2:0. Мостафа Мохамед десет минути след началото на второ полувреме се разписа за Нант.

Оксер е на 14-о място с 32 точки, а Нант е 15-и с точка по-малко.

Клермон постигна успех над Анже с 2:1 и заема 11-а позиция с 43 точки. Анже е на последна позиция с едва 14 точки. Адриен Хуноу в 28-ата минута, но домакините стигнаха до обрат с голове от дузпи на Гредбон Киейн в 33-ата и Мухамед Чам Сарачевич в 39-ата. Отборът на Клермон завърши мача с девет души, след като червени картони получиха Нето Боргес в края на първото полувреме и Алиду Сейду в последните секунди на срещата.

Страсбург надделя над Аячо с 3:1 с попадение на Кевин Гамейро от дузпа в 26-а минута, Хабил Диара и Юито Сузуки през втората част. За гостите точен беше Микаел Барето в 76-ата минута.

Брест победи гостуващия Ница с 1:0, а единственото попадение в двубоя отбеляза Жереми Льо Дуарон в 12-ата минута.

По-късно днес са срещите Монако - Лориен и Олимпик Марсилия - Троа.