Монако започна новия сезон във френската Лига 1 с атрактивна победа над Клермон с 4:2.

В герой за монегаските се превърна голмайсторът на тима Уисам Бен Йедер, който отбеляза два гола.

Срещата предложи много положения и един обрат в резултата.

Матеуш Виетеска откри резултата за домакините в 7-ата минута с глава. Преднината на Клермон обаче изтрая едва около 20 минути.

В 26-ата Вандерсон изравни, след като вкара на празна врата при една атака на монегаските.

Точно преди почивката тимът от Княжеството осъществи обрат. Бен Йедер отблизо направи 1:2.

Клермон реагира като попарен и едва 8 минути след почивката възстанови паритета. Точен бе Чам-Сарачевич.

Бейн Йедер обаче не бе казал последната си дума. В 70-ата минута Минамино се освободи от бранител и опита успореден пас, който подмина всички в малкия пеналт. Вандерсон обаче успя да върне топката на метри от голлинията, където отлично позициониран бе Бен Йедер.

Във втората минута на добавеното време Матазо нахлу в наказателното на Клермон и отправи ниско подаване, а Аклиуш засече за 2:4, слагайки точка на спора.