Клермон победи Ница с 1:0 в среща от третия кръг на френската Лига 1.  Домакините откриха резултата още в 6-ата минута чрез тунизиеца Кауи, който бе на точното място и прати в мрежата отбитата топка.

Малко преди това Гуири от Ница бе ударил греда. Звездният състав на тима от Лазурния бряг завърши срещата с девет човека, след като червени картони получиха Марио Лемина и Тодибо. Само добрите намеси на Каспер Шмайхел запазиха резултата непроменен докрая.

Тулуза продължава напред без загуба, като този път завърши 2:2 в домакинството си на Лориен. Ратао и Далинга отбелязаха за „виолетовите“, а бившият играч на Левски Стан Спиърингс бе на терена през цялата среща. За Лириен точни бяха Льорианте и Ибрахима Коне. През първата част Терем Мофи пропусна дузпа за гостите.