Отборът на Олимпик Марсилия не срещна никакви проблеми при домакинството си на Анже в мач от 29-ия кръг на Лига 1. На „Стад Велодром“ домакините се наложиха с 3:0 и изпревариха Бордо във временното класиране и заеха петата позиция във временното класиране.

Два гола за успеха на Марсилия реализира Флориан Товен, а третото попадение бе дело на Реми Кабеля.

Домакините реализираха две от попаденията си през първото част, въпреки че двубоят като цяло бе равностоен. Гостите от Анже отправиха повече удари към противниковата врата, но тези на Олимпик бяха по-точните.

Резултатът в мача бе открит в 9-ата минута от Товен, който изненада противниковия страж със страхотен изстрел след заучено изпълнение на непряк свободен удар.

В 20-ата минута Кабеля бе изведен зад отбраната на гостите и останал сам срещу вратаря не сгреши.

През втората част Товен се разписа за втори път, за да направи резултата 3:0 в 77-ата минута и да реши всичко в мача.

Във временното класиране Олимпик Марсилия заема петото място с актив от 45 точки, докато Анже е в средата на таблицата – на 10-то място с 36 точки.