Тулуза успя да надвие на "Парк де Пренс" Пари Сен Жермен с 3:1 в среща от 33-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе се разписа в последния си домакински мач за столичани, но не успя да помогне повече на тима си да спечели точки от двубоя.

Френският национал откри резултата в 8-ата минута на стадион "Парк де Пренс" в Париж. Нападателят преодоля противниковия вратар и изпрати топката в противниковата врата, като хвъпли феновете в екстаз, които имаха предварителна хореография в негова чест.

Гостите побързаха да изравнят резултата само пет минути по-късно. Тайс Далинга стреля от движение, след като бе изведен сам срещу вратаря. След почивката възпитаниците на Карлес Мартинес стигнаха до обрат. Ян Гбо отправи фалцов удар в горния далечен удар за 2:1. В последната 95-а минута появилият се от резервната скамейка Франк Магри засече с едно докосване центриране на резервата Уорън Каманзи и оформи крайния резултат.

ПСЖ оглавява класирането с актив от 70 пункта. Тулуза заема 10-ата позиция с 43 точки