В голямото френско дерби на 10-ия кръг Марсилия и Пари Сен Жермен завършиха 2:2. Звездата на гостите Неймар беше изгонен в 87-ата минута за втори жълт картон.

Домакините от Марсилия откриха резултата в 16-ата минута чрез Луис Густаво, който се разписа с далечен удар от над 30 метра. Все пак до почивката Неймар успя да възстанови равенството в 33-ата минута, но това не беше всичко.

През втората част Товен отново изведе Марсилия напред като засече подаване отдясно в наказателното поле на ПСЖ.

В 85-ата минута Неймар получи първия си жълт картон за нарушение, а две минути по-късно беше фаулиран, скочи на съперника си и закономерно получи втори жълт картон и напусна терена.

Въпреки намаления си състав парижани стигнаха до точката с фамозно изпълнение от пряк свободен удар на Кавани, който прати топката точно под напречната греда и измъкна тима си от поражението.

Така след този кръг ПСЖ продължава без поражение и е лидер в таблицата на класирането с актив от 26 точки, а Марсилия е на 5-ото място с 18.