Каен нанесе първата загуба на лидера във френската Лига 1 Ница. В мач от 12-ия кръг Каен надви Ница с 1:0, прекъсвайки по този начин серия без загуба на южняците, каквато те не познаваха от сезона 1967/68 година.

Единственото попадение в мача падна след изпълнение на дузпа. В 42-ата минута хърватинът Инат Сантини се нагърби с изпълнението на наказателния удар и бе точен, отбелязвайки единствения гол в мача.

Ница продължи да има териториален превес, който ставаше все по-осезаем през второто полувреме. Каен заложи всичко на отбранителните действия и успя да устиска срещу налитащите футболисти на Ница за крайното 1:0.

Ница остана въпреки това водач в класирането с 29 точки, докато Каен е чак 15-и с 13 пункта.