Защитаващият титлата си Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финала в турнира за Купата на Франция. Възпитаниците на Мануел Пелегрини не хвърлиха твърде много усилия и спечелиха с минималното 1:0 с гол на Мойс Кийн в 49-ата минута в гостуването си на Каен от 1/32-финала. Това обаче бе напълно достатъчно за парижани да си осигурят място в следващата фаза.

Всъщност мачът бе доста равностоен. ПСЖ повече време задържаше топката, но Каен също стоеше добре и създаде някои хубави положения.

Гостите обаче показаха, че са по-класният отбор и наложиха волята си. В 49-ата минута Неймар центрира в наказателното поле и Мойс Кийн бе заел добра позиция, за да засече топката във вратата за 0:1.

Така ПСЖ продължава защитата на трофея си от миналия сезон. Каен пък отпада с високо вдигната глава.