Лил започна сезона във френската Лига 1 с успех като гост над Реймс с 2:0. Срещата бе помрачена от ужасния сблъсък между Амаду Коне от домакините и Анхел Гомес още в 12-ата минута. На бившия играч на Манчестър Юнайтед му бе оказвана медицинска помощ над половин час, след което бе откаран в болница, а Коне получи директен червен картон за бруталния удар. По-късно той бе видян да се моли за Анхел Гомес в съблекалнята. Впоследствие от Лил съобщиха, че пострадалият е дошъл в съзнание в болницата.

След подновяването на играта и в двата отбора си пролича нервност от случилото се. Бафоде Диаките все пак изведе Лил напред в огромното продължение на първата част. Джонатан Дейвид пък вкара втори гол в 93-ата минута, след като получи подаване от Итън Мбапе. 120 секунди преди гола си канадецът удари и гредата зад Йехван Диуф.

Реймс гостува на Марсилия във втория кръг, а за Лил предстои плейоф в Лигата на конференциите срещу Славия Прага.