Попадение на Джонатан Кафу и гол-красавец, претендент дори за най-красив за сезона във Франция, се оказаха недостатъчни дори за хикс за Бордо в Града на горчицата Дижон.

Дижон спечели с 3:2 мача от 16-ия кръг на френската Лига 1, а след него Дижон е десети с 21 точки, а Бордо е веднага след него с 20. Независимо от факта, че жирондинците на два пъти повеждаха в резултата.

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу се разписа в 13-ата минута за своя нов тим Бордо при гостуването на Дижон. Така бразилецът направи резултата 0:1 в мача от 16-ия кръг на Лига 1.

Това е второ попадение за Кафу във Франция, има и една голова асистенция.

Седрик Ямбере изравни с глава за Дижон в мача срещу Бордо - 1:1 в 34-ата минута.

С тупалка от около 35 метра с левачката Малком вкара впечатляващ гол, с който изведе напред своя Бордо в 36-ата минута - 2:1 срещу Дижон.

И във Франция справедливо се запитаха: Това ли е голът на сезона в Лига 1?

Бенжамен Жано обаче отново изравни резултата за Дижон, вкарвайки за 2:2 в 54-ата минута, след като засече отблизо ниско центрираната топка.

В 86-ата минута Уесли Саид с премерен удар донесе дори пълния успех с 3:2 за Дижон, а горчилката остана за Бордо в Града на горчицата.