Централният нападател на Олимпик Марсилия Бафетемби Гомис показа качествата си и реализира хеттрик за изразителната победа на марсилци с 5:1 срещу гостуващия Монпелие.

Двубоят ще се започни и с дебюта на опитния защитник Патрис Евра, представен само ден по-рано в клуба от „Стад Велодром“. Той остана на терена до 70-ата минута, когато бе сменен

Мачът от 22-ия кръг започна експресно за Марсилия и именно Гомис бе замесен в най-важните събития. Тъмнокожият голаджия се разписа набързо за 2:0 в 4-ата и 20-ата минута.

В 38-ата минута Роландо надскочи вратаря на Монпелие и реализира за класическата преднина до почивката в 38-ата минута.

Риад Будебуз върна един гол, красиво вкаран от фаул в 49-ата минута. Гомис обаче не казал последната си дума и се разписа за трети път 78-ата минута за 4:1.

В 87-ата минута Реми разпери ръце в пеналта на Монпелие, топката го уцели по ръката и съдията го изгони с директен червен картон. Дузпата бе поверена на Товен, който фиксира крайното 5:1 за Марсилия.

Марсилци са пети в класирането с 33 точки, а Монпелие е 14-и с 10 пункта по-малко.