Рен допусна втора много тежка загуба, но този път на своя „Роазон Парк“ с 0:3 от Гинган в мач от 34-ия кръг на Лига 1.

Първото полувреме двата отбора играха доста равностойно, а положенията липсваха. Единствената по-сериозна възможност се откри пред Ромен Данзе, който шутира, но Жонас Льосъл спаси.

Рен започна силно второто полувреме, когато Усман Дембеле взаимодействия перфектно с Бенжамен Андре, който шутира, но Льосъл успя да избие в корнер. В 50-та минута Камил Гросицки центрира от корнер в наказателното поле на Гинган, след което Мексер стреля с глава, но Ларс Якобсен изчисти топката малко пред гол линията.

Рен организира много добра атака в 57-та минута, когато Камил Гросицки комбинира с Усман Дембеле, който стреля, но над напречната греда в аут.

Бенжамен Андре отправи много хубав далечен удар в 62-та минута, но Льосъл внимаваше и изби в корнер.

Гинган организира много добра атака в 62-та минута, когато Людовик Бла подаде към Маркус Коко, който стреля, но Беноа Костел спаси.

Гинган поведе в резултата в 63-та минута, когато Диало стреля, а Костел не успя да се намеси и топката премина гол линията.

Гинган удвои своята преднина в 73-та минута, когато Жирес финтира Зефан, след което подаде към Джими Бриан, който отбеляза отблизо красив гол с пета.

Гинган вкара трети гол в 77-та минута, когато Жирес центрира в наказателното поле на Рен, където Санкаре засече топката с глава и я изпрати във вратата на Костел.

Рен е седми с 51 точки, а Гинган е четиринайсти с 42 точки.