Отборът на Гингам взе живителна победа с 2:0 над гостуващия Сент Етиен в 30-ия кръг на Лига 1. Момчетата на Жоселин Гурвенек се възползваха максимално от преимуществото си през първото полувреме, когато вкараха и головете в срещата.

Още в 7-ата минута резултатът беше открит благодарение на чудесна атака отляво. Тибо Жирес догони един спорен пас до тъчлинията и продължи топката към набралия скорост Ларс Якобсен. Датчанинът с хубав финт прибра топката пред аутлинията и центрира към Джими Бриан, а последният с глава разстреля Стефан Рюфие – 1:0.

В 24-ата минута образцова контраатака донесе и втория гол за домакините. Топката беше отнета в половината на Гингам и Санкаре пусна веднага вляво за включилия се в атака Жонатан Мартинс-Перейра. Французинът напредна към наказателното поле и пусна успореден пас по тревата, а Слоан Приват притича навреме и засече в далечния ъгъл – 2:0.

След паузата определено Сент Етиен тръгна напред да търси изравняването, като в 57-ата минута Нийл Мопе пропусна да отбележи с глава след хубаво центриране от пряк свободен удар.

В 71-ата Гингам можеше да сложи точка на спора след нова контратака. Топката беше прехвърлена отляво за Бриан, който веднага от въздуха подаде към Жирес в центъра. От точката на дузпата обаче 34-годишният играч шутира много високо над целта.

Три минути след това Сент Етиен имаше чудесна възможност. Валентен Ейсерик беше изведен сам срещу двама бранители, като с лекота премина покрай единия. Нападателят реши да шутира от дъгата, като изстрелът му премина покрай десния стълб.

Победата изкачи Гингам до 16-ото място в класирането с 35 точки или иначе казано – на 2 пред първия под чертата, 18-ия Газелек Аячо. Сент Етиен е 7-и с 42 пункта.