Монако постигна втората си победа в Лига 1 от старта на кампанията, след като се наложи като гост над Каен с 1:0. Радамел Фалкао се разписа в 55-ата минута, за да донесе успеха на "монегаските". Домакините пък нямат в седми пореден мач успех в Лига 1.

Началото на двубоя започна доста любопитно, след като феновете на домакините обсипаха една от вратите с тоалетна хартия, което забави старта на срещата. Това не беше всичко, след като и пръскачките на терена се включиха, но в крайна сметка след около 8 минути забавяне срещата стартира.

Въпреки опитите на двата тима да отбележат през първата част двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 55-ата минута Фалкао се разписа и донесе скъпоценните 3 точки за "монегаските". До края на двубоя домакините се разписаха във вратата, но попадението беше отменено поради засада. Натискът на домакините в последните минути не даде резултат и Монако взе победата.

Въпреки това Монако са на 19-ото място с 10 точки, а Каен са на 17-ото място с 12 точки.

В останалите срещи от късната съботна програма се получиха следните резултати: Дижон - Бордо 0:0, Нант - Анже 1:1, Страсбург - Ним 0:1 и Реймс - Гингам 2:1.