Отборът на Монако постигна разгромна победа с 5:0 над Бастия в мача от 16-ия кръг на Лига 1. Със съществен принос за успеха се отчете Рафамел Фалао, който записа на името си два гола и една асистенция.

„Монегаските“ имаха подчертано превъзходство през цялата среща, а първото попадение бе дело на Мбапе в 10-ата минута.

При резултат 1:0 двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея феновете станаха свидетели на още четири попадения.

Добра комбинация между Радамел Фалкао и Лемар завърши с гол на последния в 66-ата минута – 2:0. Две минути след това авансът на Монако стана класически. Освен, че записа асистенция Фалкао отбеляза и попадение в 68-ата минута – 3:0. А в 73-ата колумбиецът реализира и за 4:0. Крайното 5:0 оформи Карийо в 79-ата минута.

Така Монако записа 11-а победа от началото на сезона и с актив от 36 точки е на върха във временното класиране. Бастия е 18-и с 14.