Дъжд от голове-красавци доведоха до драма 3:3 в мача от третия кръг на френската Лига 1 между домакина Лион и гостуващия Бордо.

Лион поведе със сензационен гол от централната линия на Набил Фекир за Лион, който прехвърли вратаря на гостите за 1:0.

Лион тръгна смело да печели мача, след като в 23-ата минута Кени Тете покачи на 2:0. Но не беше предвидил, че ще остане скоро с човек по-малко. Два жълти картона в рамките на 3 минути си изкара Сержи Дардер и остави своите с 10 на терена.

Веднага на терена като подкрепление в атаката на жирондинците влезе бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу.

И скоро Бордо намали на 1:2. След фаул Малкъм първо намери стената, но при повторния удар реализира в 41-ата минута.

Нов красив гол реализира Бертран Траоре от фаул, за да направи резултата 3:1 за Лион в 75-ата минута.

Но драмата тепърва предстоеше – в 86-ата минута бе отменен гол заради засада на гостите. Две минути по-късно Лераже намали на 2:3, а във втората добавена минута Малкъм вкара поредния красив гол в мача с далечен удар и донесе радост за Кафу и съотборниците му от Бордо – 3:3.

Така Лион пропусна да запише победа и да запази 100-процентовия си актив – сега точките на тима със 7 за временно второто място. Бордо пък има 5 и шеста позиция.