Тимът на Рен изкова ценна победа, побеждавайки като домакин с 2:0 гостуващия Бордо в мач от четвъртия кръг на френската Лига 1.

Бенжамен Андре даде аванс на домакините в 12-ата минута, след като засече центриране от корнер на Грание и отблизо разстреля с глава Беноа Костил.

Пасивът от един гол за Бордо се задържа едва три минути, а Бенжамен Борижо центрира от левия корнер към Рами Бенсебаини, който по подобие на Андре по-рано разстреля Костил отблизо.

Защитата на Бордо определено показваше нехайство при отбраняването си при статични положения и логично отборът бе подчинен на „Роажон Парк”.

В 20-тата минута Борижо можеше да направи преднината на домакините класическа, след като стреля от дистанция, но вратарят Костил направи спасяване. В добавеното време на първата част Самуел Калу получи прецизен пас и стреля отблизо, но ударът му профуча край дясната греда.