ПСЖ с новия си треньор Луис Енрике и доста обновения си състав, не успя да победи Лориен на „Парк де Пренс“. Двубоят от първия кръг на Лига 1 завърши при резултат 0:0.

Френският шампион бе без своите звезди Килиан Мбапе и Неймар, както и без още куп играчи – Преснел Кимпембе, Норди Мукиеле, Нуно Мендеш, Серхио Рико и Хуан Бернат.

Дебют за тима обаче записаха доста играчи – Люка Ернандес, Милан Шкриняр, Мануел Угарте, Канг Ин Лий, Марко Асенсио и Гонсало Рамош започнаха от първата минута.

БТА
20 снимки

След 8 минути игра дойде първата възможност за парижани – Гонсало Рамош стреля от воле, но ударът му бе спасен.

В следващите минути натискът на „принцовете“ утихна. Дори три минути преди почивката Лоран Абергел имаше шанс да шокира френския шампион, но намери гредата зад Донарума.

Втората част се очакваше да започне с натиск на ПСЖ и повече създадени шансове, но нямаше и помен от това.

Чак четвърт час преди края на мача се откри положение пред френския гранд. Шут на Фабиан Руис обаче бе блокиран.