Монако и Лил разделиха точките в дербито на кръга във френската Лига 1, завършивайки 2:2 в един много двуостър и атрактивен мач на стадион "Луи II".

Гостите дръпнаха напред в резултата още в началните минути на срещата, когато на два пъти се разписа намиращият се във форма канадец Джонатан Дейвид (5-дузпа, 9). След катастрофалното начало отборът на Монако се “събра” и малко преди почивката успя да намали чрез Крепин Диата (41).

След паузата Дейвид пропусна да реши изхода на срещата, а малко по-късно Монако едва не изравни. 12 минути преди края на редовното време надеждите на Монако да изтръгне нещо в този мач сякаш изглеждаха погребани, след като Павлович получи втори жълт картон и остави тима си с 10 души на терена.

Това обаче не се случи и Бен Йедер отбеляза изравнително попадение в 83-ата минута след подаване на Кевин Фоланд. Така Монако събра 19 точки и върви на седмата позиция, докато защитаващият титлата Лил е 12-и със 17.