Олимпик Марсилия най-накрая сложи край на ужасяващата си поредица от 11 поредни шампионатни мача без успех и за първи път от началото на февруари постигна победа в Лига 1. В 36-ия кръг момчетата на Франк Паси надиграха Анже навън с 1:0, като Миши Батшуай вкара 16-ия си гол в първенството през този сезон.

Домакините от Анже можеха потеглят чудесно в срещата при малко повече концентрация във втората минута. Жил Суну получи пространство отляво и веднага центрира пред вратарското поле. Там Мохамед Ятара надскочи защитниците на Марсилия и с глава потърси долния десен ъгъл. За късмет на вратаря Стийв Манданда топката премина на сантиметри в аут покрай гредата.

„Финикийците“ отвърнаха с хубава атака на свой ред. В 10-ата минута Абделазиз Барада напредна отдясно и центрира като по конец към непокрития Миши Батшуай. От 7-8 метра белгиецът просто трябваше да намери очертанията на вратата, ала всъщност не можа да осъществи плътен контакт с топката и опасността отмина.

Все пак по-добрата игра на гостите в последвалите минути даде резултат и в средата на полувремето те откриха. Стивън Флетчър блесна с хубав диагонален пас надясно, а Флориан Тувен пропусна кълбото за Батшуай. Нападателят излезе сам срещу вратаря Александър Летелие и с мощен шут по диагонала прониза мрежата – 1:0.

В края на първата част голмайсторът за Марсилия можеше да прибави ново попадение на сметката си. Флетчър отново го намери на изгодна позиция, а Батшуай финтира бранител, след което шутира от дъгата, а топката прелетя на половин метър в аут покрай целта.

През втората част Марсилия продължи да има подчертано превъзходство. В 53-ата Ромен Алесандрини се откъсна сам отляво и стигна до ъгъла на наказателното поле, откъдето нанесе неточен изстрел над далечната сглобка.

Пет минути по-късно Батшуай пропиля адски изгодна възможност, след като отново Флетчър го изведе, този път съвсем сам срещу вратаря. Макар да имаше бранител на гърба, нападателят бе длъжен да реализира, вместо да шутира в тялото на Летелие.

Анже стигна до половинчат шанс в 69-ата, когато пряк свободен удар на Маняни срещна стената. Топката се върна в Пиерик Капел, който не се поколеба да шутира от около 19-20 метра, а кълбото прелетя много малко над напречната греда.

Тринадесет минути преди края Капел направи чудесен рейд между трима съперници отдясно и центрира топката към Били Кеткеофомфон, който обаче не можа да нанесе солиден изстрел към вратата.

С този успех марсилци се изстреляха на 13-ото място с 44 точки, колкото има и 14-ия Бастия. Анже остава 8-и с 50 точки.