Страсбург изхвърли Олимпик Марсилия от турнира за Купата на Лигата на Франция. Тимът на Тиери Лаурей надделя над своя съперник след 1:1 в редовното време и 4:2 при изпълнението на наказателни удари 1/8-финалите на надпреварата.

Двата тима не успяха да се победят след 90 минути, когато бяха отсъедни две дузпи. Гостите вкара своята в 18-ата минута чрез Жонас Мартен, но домакините пропуснаха чрез Дмитри Пайе в 69-ата.

В все пак Масилия се добра до изпълнението на наказателните удари чрез попадение на Луис Густаво (80‘) 10 минути преди края на срещата.

При 11-метровите удари грешник отново бе Пайе, който нацели гредата. Дузпата си пропусна и другият голям лидер в тима - Адил Рами. Страсбург не сгреши нито веднъж и така стигна до следващата фаза на турнира.

Олимпик Марсилия – Страсбург 1:1 (2:4)

0:1 Жонас Мартен 18‘

1:1 Луис Густаво 80‘