Брест победи Троа с 2:1 в среща от 15-ия кръг на Лига 1 във Франция. Попадение на домакините още в първата минута беше отменено поради засада. След това играчите на Брест вкараха две дузпи.

Първо Ромен Дел Кастило в 55-ата минута беше точен от бялата точка, след което Стив Муние също от дузпа направи 2:1 в 77-ата минута.

След час игра Брендън Шардоне от Брест си отбеляза автогол.

В 80-ата минута Троа остана с човек по-малко на терена, след като Мама Балде получи червен картон.

След успеха Брест се изкачи на 16-а позиция в класирането с 13 точки, след като записа трета победа от началото на сезона, а Троа е на 13-а позиция с 14 точки.

Останалите два срещи от кръга днес завършиха наравно. Монпелие и Реймс направиха 1:1, а Нант и Аячо - 2:2. Лил победи Анже с 1:0 с гол на португалеца Тиаго Джало в 36-ата минута.