Отборът на Бордо постигна първи успех във френската Лига 1 от 23 януари насам, след победа над Метц с 3:1 като домакин в среща от 31-ия кръг на първенството. Така Бордо прекъсна серията си от осем мача без успех в шампионата, но за Метц негативната серия продължава вече 10 двубоя.

Двата тима са на дъното във временно класиране в Лига 1, като Бордо е предпоследен, 19-и 26 точки, а Метц е последен с 23 в актива си.

Гостите поведоха в 21-ата минута чрез Дидие Ламкел Зе, който отбеляза с глава от близко разстояние. Футболистите на Бордо обаче стигнаха до обрат през второто полувреме.

Рикардо Мангаш изравни в 52-ата минута, а в 68-ата Мбайе Нианг реализира за 2:1. Кореецът Уи-Джо Хуан оформи крайното 3:1 в 88-ата минута на двубоя.