Бордо победи Сент Етиен с 2:1 като гост мач от шестия кръг на Лига 1. По този начин „жирондинците“ се измъкнаха от опасната зона.

Гостите стартираха отлично двубоя и откриха резултата още в 7-ата минута, когато Ясин Адли не показа егоизъм и подаде към непокрития Уи-Джо Хуанг, който реализира в мрежата на домакините.

До края на първото полувреме Сент Етиен имаше отлична възможност да изравни, но Роман Амума стреля покрай левия страничен стълб.

В 70-ата минута Беноа Костил направи великолепно спасяване след изстрел на Уахиб Хазр6и. Три минути по-късно крилото на домакините бе в прегръдките на съотборниците си, след като показа агресия в нападение и от малък ъгъл преодоля вратаря на гостите.

Но Бордо отговори десет минути преди края на двубоя, след нов гол на Уи-Джо Хуанг, който се отскубна зад защитата и реализира в далечния ъгъл.

С победата Бордо се изкачи на 14-ата позиция с актив от пет точки, докато Сент Етиен е предпоследен с две по-малко.