Бордо и Ница завършиха 0:0 в мача от 27-ия кръг на френското първенство. Домакините имаха надмощие в срещата, но не успяха да стигнат до победата, тъй като направиха много пропуски пред вратата на Йоан Кардинал.

Първото положение в срещата бе пред вратата на Бордо бе в 7-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на домакините, Байс стреля с глава, но Пол Бернардони бе на мястото си и успя да извади топката в корнер.

Диабате стреля опасно с глава в 33-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Ница.

Две минути по-късно Диабате продължи с глава към Ролан, но той се засуети и не успя да нанесе завършващ удар.

В 38-та минута Туре отправи хубав шут, но Йоан Кардинал спаси. Минута по-късно последва центриране в наказателното поле на Ница, след което се получи разбъркване и Ролан бе най-съобразителен и стреля, но над напречната греда в аут.

Бордо създаде нова опасност пред вратата на Ница в 42-та минута, когато Туре шутира, но Кардинал спаси.

Диабате стреля опасно в 48-та минута, но в аут.

Валер Жермен бе изведен на добра позиция в 80-та минута, но ударът му попадна в тялото на Пол Бернардони.

Домакините от Бордо имаха претенции за дузпа в 84-та минута, но съдията подмина ситуацията.

След това равенство Бордо се намира на девето място във временното класиране с актив от 37 точки, а Ница е трети с 41 точки.