Отборът на Бордо постигна минимален успех с 1:0 и така елиминира втородивизионния Льо Авър на четвъртфиналите за Купата на Лигата на Франция. Единственият гол в срещата бе дело Самуел Калу.

Бордо бе по-търсещият тим през първото полувреме. „Жирондинците“ владееха инициативата, но въпреки това не успяха да създадат реална голова опасност. По-любопитните моменти бяха свързани с няколко статични положения, най-опасното от които в 30-ата минута. Карамо изпълни от около 25 метра, но не успя да порази целта.

Бордо все пак материализира превъзходството си в 70-ата минута. Самуел Калу от около 20 метра направи 1:0.

След като поведоха „жирондинците“, имаха още две добри положения. Те дойдоха в заключителните минути на срещата и бяха дело на Карамо, но при тях не последва промяна в резултата.