Отборите на Олимпик Марсилия и Нант завършиха при 1:1 в мача от 35-я кръг на Лига 1. Двубоят предложи доста интересни положения, а Марсилия не успя да завърши в пълен състава, след като Алекси Ромао бе изгонен с червен картон през втората част.

В 20-ата минута Адриан Томасон нанесе хубав удар след грешка на Флориан Товен, но топката не намери целта след вещата намеса на Манданда.

Девет минути по-късно Нант имаше късмет, Дюпе отклони една топка, отправена от Бъчуай, в гредата.

Нант излезе напред в резултата в 31-ата минута. Николас Нкалу и Стив Мандадан не се разбраха, при едно центриране от ляво, и Нкалу си отбеляза автогол – 1:0 за Нант.

Флориан Товен изравни за Марсилия в началото на второто полувреме (49-ата минута). Товен овладя добре топката в наказателното поле, измъкна се от двама бранители, след което се разписа за 1:1.

В 56-ата минута Алекси Ромаo получи червен картон и така Марсилия остана с човек по-малко. Той ритна без топка противников играч, което не остана незабелязано от главния рефер на срещата, който отсъди съответното наказание.

В класирането Нант е на 10-о място с 45 точки, а Марсилия е 15-и с 41.