Отборът на Монако постигна победа с 2:1 като гост на Монако. Победата изкачи монегаските на четвърто място във временното класиране, което дава право на участие в европейските клубни турнири. Бастия пък се смъкна до зоната на изпадащите.

След нулево първо полувреме, всичките голове в мача паднаха през втората част. И двете попадения за гостите реализира Ласина Траоре. Нападателят откри резултата в 72-ата минута, след като се разписа на празна врата, а в 84-ата минута удвои преднината на своите и до голяма степен предреши мача.

Домакините все пак съумяха да се разпишат, но това се оказа крайно недостатъчно за крайния победител в срещата. Жюлиен Ромайн вкара след красив далечен удар в десния ъгъл на вратата.

В друг мач от днес Лориен излъга Тулуза в срелищно 3:2. Лил се наложи като гост на Каен с 2:1, а в другите двубои Аячо Газалек – Нант и Реймс – Троа се получиха равенства 1:1.