Марио Балотели бе в основата на обрат на Марсилия срещу Дижон в среща от 24-ия кръг на френската Лига 1. Марсилци губеха до почивката с 0:1, но взеха победата с 2:1.

Головете за състава на Руди Гарсия реализираха Марио Балотели (56') и Лукас Окампос (74').

След този успех Марсиляи остава в битката за Шампионска лига, като е 5-ти с 37 точки. Дижон е 16-ти с 20 пункта.

Домакините все пак откриха, след като Шефик стреля силно от над 25 метра. Манданда не успя да улови и изби рисковано на метри пред себе си. Там най-ловък се оказа Джордан Мари, който от няколко метра бутна във вратата пред себе си.

11 минути след началото на втората част Марио Балотели вкара втория си гол с фланелката на марсилци (под наем от Ница). След изпълнение на корнер Флориан Товен отклони с глава към далечна греда. Там непокрит бе оставен Балотели, който от метър изравни резултата - 1:1.

Победният гол вкара Окампос 16 минути преди края, когато с прекрасен индивидуален пробив преодоля технично защитник и с мощен удар в далечния ъгъл разстреля Боби Алан за крайното 2:1 в полза на гостите.

Дижон - Олимпик Марсилия 1:2

1:0 Джордан Мари 18'

1:1 Марио Балотели 56'

1:2 Лукас Окампос 74'