Марио Балотели отново помогна на тима си Ница да стигне до победата този път с 4:1 над Нант в мач от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Италианецът помогна за успеха като реализира второто попадение за отбора и го закова на първата позиция в първенството.

Ница откри резултат още в 9-ата минута чрез Вилан Сиприен, който остана непокрит от защитата на съперника.

В 27-ата минута Марио Балотели увеличи преднината на 2:0.

Италианецът получи добър пас, а бранител на Нант не успя да го догони, след което той наниза топката във вратата.

В последната минута на първото полувреме Емилиано Сала от Нант успя да намали разликата и откри резултата за "канарчетата".

В средата на втората част в рамките на пет минути обаче, Ница успя да си подсигури победата.

Алесан Плеа покачи на 3:1 след центиране от ъглов удар, а само пет минути по-късно Сиприен се разписа за втори път в мача и оформи крайното 4:1 в полза на тима си.

Ница е лидер във временното класиране с 29 точки, а втори е Монако с 23.