Отборът на Лориен изненадващо победи с 1:0 един от миналогодишните хитове във френската Лига 1 Рен. Решаващ се оказа автоголът на новия защитник на „червено-черните“ Артур Теат.

Домакините имаха своите шансове да отбележат във вратата на „оранжево-черните“, но всичките им опити не резултираха в попадение.

В средата на втората част дошлият от Болоня белгийски бранител опита да изчисти центриране на Калулу отдясно, но намери топката по ужасен начин и шокира своя страж Стив Манданда.

Лориенте можеше да удвои за гостите десетина минути по-късно, но от малък ъгъл уцели гредата на празна врата. Фланговият футболист имаше още еден шанс при една от безбройните контри на своя тим, но изстрелът му от 10-12 метра бе блокиран.