Анже удължи черната серия на Лион след втория кръг в Лига 1, след като спечели домакинството си с 3:0 над „хлапетата“.

Домакините стартираха агресивно и още в 4-ата минута Антони Лопес трябваше да се намесва решително и да избива влизащата под гредата топка след изстрел на Исмаел Траоре.

В 20-ата минута Анже откри резултата. Софиан Буфал се възползва от подаване на Джими Кабо и откри отблизо.

Лион стигна до отлична възможност да възстанови равенството, но в последната минута на първото полувреме Токо Екамби стреля встрани с глава.

В началото на втората част домакините удвоиха преднината си, след като Марсело си отбеляза нелеп автогол.

„Хлапетата“ упражниха натиск, но не успяха да застрашат вратата на домакините. От това се възползва Анже и в 77-ат минута резултатът стана класически в тяхна полза. Азедин Унахи отбеляза в долния ляв ъгъл с красив изстрел от границата на наказателното поле.

С победата Анже се изкачи на първата позиция с актив от шест точки, докато Лион е 17-и с една точка.