Ница разби с 4:1 Марсилия и така изхвърли съперника си от Лазурния бряг от турнира за Купата на Франция. Двата тима се изправиха един срещу друг на стадион "Алианц Ривиера" в среща от четвъртфиналната фаза в турнира, а домакините направиха обрат, за да стигнат до този успех.

Марсилия поведе още в 3-ата минута, когато Мелвин Бард си отбеляза автогол. "Орлите" обаче направиха  бърз обрат с попадения на Амин Гуири в 10-ата и Джъстин Клуйверт в 29-ата минута.

През второто полувреме домакините довършиха марсилци с нови два гола. Клуйверт вкара втория си гол в мача в 49-ата минута, а Анди Делор оформи крайното 4:1 четвърт час след почивката.

Така Ница се присъедини към Монако и Версай наполуфиналите в турнира. Монегаските сразиха с 2:0 Амиен, а Версай спечели с дузпи срещу Бержерак.