Отборът на Ница не срещна трудности при гостуването си на на Анже и го победи с 3:0 в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1.

Гостите водеха с 2:0 още до 23-ата минута. Рони Лопес откри резултата в 12-ата, а Пиер Лес Мелу се разписа от дузпа в 23-ата, за да удвои. В 7-ата минута Хичав Будауи оформи крайното 0:3. Капитанът на Ница Данте обае получи контузия, която може да го извади от игра за дълго време.

В класирането Ница са четвърти със 17 точки, докато Анже са 11-и с 13 пункта.

В друг мач от кръга Реймс записа втора поредна победа след успех с 2:1 в домакинството си на Страсбург. Домакините водеха с 2:0 до 26-ата минута. Автогол на Бингороу Камара в 22-ата и попадение на Уоут Фаес в 26-ата осигуриха аванса на Реймс. Страсбург върна едно попадение в мача след половин час игра, когато Ажорк се разписа от дузпа. След почивката обаче до нови попадения не се стигна.

Реймс са 15-и с 8 точки, докато Страсбург остават предпоследни с 6 шест пункта.

В останалите срещи от днешния ден Дижон и Лориен не успяха да си отбележат попадение и завършиха 0:0, докато Ним загуби като домакин с 0:1 от Метц.