Многомилионната селекция на Пари Сен Жермен записа седма победа в осем мача от началото на сезона в Лига 1. Парижани буквално разгромиха Бордо в двубоя от осмия кръг, след като се наложиха с 6:2. Възпитаниците на Унай Емери бяха във вихъра си, а две от големите звезди Неймар и Единсон Кавани демонстрираха страхотно разбирателство помежду си, след като по-рано бе възникнало напрежение заради спор кой да изпълни дузпа срещу Лион.

Двамата атакуващи играчи си партнираха чудесно, като именно бразилецът асистира на Кавани за втория гол на богаташите. Същевременно малко след това ПСЖ получи право да изпълни дузпа, която бе реализирана от Неймар. Бившата звезда на Барселона се разписа и за 1:0, а Юлиан Дракслер, Тома Мюние и Килиан Мбапе добавиха по един гол.

За „жирондинците“ точни бяха Юнус Санкар и Малком.

Първото полувреме премина изцяло под диктовката на ПСЖ. Парижани контролираха инициативата, а превъзходството им бе материализирано след едва пет минути игра. Неймар изпълни превъзходно пряко свободен удар от близо 30 метра и откри за 1:0.

След още шест минути Неймар изведе чудесно Единсон Кавани, който покачи на 2:0, а в 21-ата минута Тома Мюние направи 3:0.

Гостите все пак не се отказаха и дочакаха своя шанс. Десет минути, след като парижани оформиха своята класика Де Превил бе отлично изведен отдясно, пое топката, а след това пусна наляво към Юнус Санкар, който намали на 1:3.

ПСЖ получи право да изпълни дузпа в 39-ата минута. В опита си да блокира Марко Верати Отавио игра с ръка, а реферът посочи бялата точка. Без спорове между две от големите звезди Неймар и Кавани, бразилецът застана зад топката и реализира за 4:1.

В последната минута на редовното време Килиан Мбапе проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Юлиан Дракслер покачи на 5:1.

След почивката наказателната акция на парижани продължи. В 58-ата минута Дракслер изведе страхотно Килиан Мбапе, а многомилионната покупка отбеляза за 6:1.

В 69-ата минута „жирондинците“ бяха близо до ново попадение, но изстрел на Александър Менди срещна левия стълб.

Десет минути по-късно Неймар излезе на опасна позиция, но прати топката встрани от десния стълб, а Малком изпълни чудесно фаул, като топката прелетя встрани от вратата.

Минута преди края на редовното време Бордо стигна до второ попадение. Джонатан Кафу нахлу отляво, а Мюние понечи да чисти топката. Получи се съприкосновение между двамата в пеналта, а реферът прецени, че има основания за отсъждане на 11-метров наказателен удар. Малкон застана зад топката и оформи крайното 2:6.

В класирането ПСЖ е лидер с 22 точки. Бордо е трети с 15.