Монако записа шестото си реми във френската Лига 1 през сезона при дебюта на новия треньор – Филип Клеман, след като монегаските направиха нулево реми (0:0) като гост на Нант.

Двата отбора имаха страхотни възможности за гол още от старта на срещата, но Софиан Диоп и Людовик Бла пропуснаха при зрелищни намеси на двамата вратари. В хода на частта темпото спадна, а Монако бе сякаш по-дейният отбор, но това не се материализира в гол.

Нант, от своя страна, който се бори също за европейските квоти, както Монако, опита да нарани съперника на контраатаки, но те така и не сполучваха.

Второто полувреме започна с ранен натиск от „жълтата къща“, а Бла стреля слабо в 49-ата минута от изгодна позиция. Педро Чиривея пък също можеше да се разпише в срещата, ала и неговият мерник изневери.

Равенството направи така, че двата отбора запазиха позициите си – Монако е 7-и с 30 точки, докато Нант е девети с една по-малко.