Килиан Мбапе се отличи с два гола и асистенция, а Франция разгроми с 5:0 Южна Африка в приятелски двубой, игран в Лил. Звездата на Пари Сен Жермен откри резултата в 23-ата минута, през второто полувреме беше точен още веднъж, а в края подаде на Матео Гендузи за петия гол във вратата на гостите.

За французите това беше седма поредна победа, като серията им започна след отпадането от Швейцария на Евро 2020. Дидие Дешан направи няколко промени в състава в сравнение с двубоя срещу Кот д'Ивоар (2:1). На вратата застана Майк Менян, а в защитата от трима се появи Вилиам Салиба. Дебют от първата минута направи Жонатан Клос.

Освен Мбапе с голове за домакините се отличиха Оливие Жиру, Уисам Бен Йедер и споменатия Гендузи, докато южноафриканците завършиха с 10 души след червен картон на Кулисо Мудау към края.