Отборът на ПСЖ загуби от Ница след изпълнение на дузпи и си стегна куфарите от Купата на Франция още на 1/8-финала. Двата тима не успяха да си отбележат в редовните 90 минути и се стигна до дузпи, където краен победител излезе Ница, налагайки се с 6:5.

Гостите стартираха ударно, като още в осмата минута имаха страхотен шанс за откриване на резултата, но Джъстин Клуиверт пресили подаването си към Каспер Долберг.

В средата на първата част парижани бяха на косъм от попадение, но Марко Верати прати топката на косъм от лявата греда.

В самия край на полувремето Марчин Булка спря Меси, отразявайки удара му по впечатляващ начин.

След подновяването на играта Верати пропусна нова обещаваща възможност, а в последните минути на редовното време Клуиверт също не успя да реши всичко, след като изстрелът му бе блокиран от противниковата защита.

Дълбоко в добавеното време и Меси, и Мбапе дадоха всичко от себе си да не се стига до изпълнение на дузпи, но без успех.

В герой при наказателните удари се превърна Булка, който отрази две дузпи на противника и класира своя тим напред в турнира.