Отборите на Лил и Олимпик Лион не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 9-ия кръг на френската Лига 1. Жонатан Бамба изведе домакините напред в 22-ата минута, но Зеки Челик си отбеляза автогол и възстанови равенството в 41-ата минута. Гостите играха и почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Марсело в 50-ата минута.

„Хлапетата“ започнаха по-добре двубоя, но „песовете“ бяха тези, които откриха резултата. Това стана в 22-ата минута, когато Бурак Йълмаз получи в наказателното поле, след което върна топката за Жонатан Бамба, който с чудесен удар от дистанция откри за Лил.

Четири минути преди почивката обаче гостите изравника след автогол на Зеки Челик. Усем Ауар опита да стреля отляво в наказателното поле, топката обаче се отби от главата на Челик и изненада вратаря Менян.

Пет минути след началото на втората част гостите останаха с човек по-малко. Марсело извърши грубо нарушение в центъра на терена срещу Бамба и получи жълт картон, който беше втори за него и съответно бе изгонен.

След това играта се пренесе изцяло в половината на Лион, но Лил така и не успя да стигне до втори гол, въпреки че създаде 10 положения за такъв срещу нито едно за „хлапетата".

С това равенство Лил се изкачи до втората позиция с 19 точки, като е единственият тим в първенството без загуба от началото на сезона. Лион остават 6-и с 14 пункта. В следващия кръг възпитаниците на Кристоф Галтие гостува на Брест, но през седмицата има тежко гостуване на Милан в Лига Европа. Момчетата на Руди Гарсия пък приемат изпадналият в криза Сент Етиен.

ЛИЛ – ОЛИМПИК ЛИОН 1:1

1:0 Джонатан Бамба 22'

1:1 Зеки Челик (автогол) 41'

Червен картон: Марсело (Олимпик Лион) 50'

Стартови състави на двата отбора:

ЛИЛ (4-4-2): 16. Майк Манян – 2. Зеки Челик, 6. Жозе Фонте (к), 5. Свен Ботман, 28. Рейнилдо Мандава – 11. Луиз Арайо, 21. Бенжамен Андре, 18. Ренато Санчес, 7. Джонатан Бамба – 10. Джонатан Иконе, 17. Бурак Йълмаз

Старши треньор: Кристоф Галтие

ОЛИМПИК ЛИОН (4-3-3): 1. Антони Лопес – 27. Максуел Корне, 2. Синали Диоманде, 6. Марсело, 14. Лео Дюбуа – 8. Усем Ауар, 23. Тиаго Мендеш, 12. Лукас Пакета – 7. Карл Токо Екамби, 10. Мемфис Депай (к), 11. Тино Кадевере

Старши треньор: Руди Гарсия