Отборът на Ница загуби при гостуването си на Монпелие в двубой от петия кръг на френската Лига 1. Головете за домакините отбелязаха Флорен Моле и Анди Делор. За Ница точен беше Адриен Тамезе.

Гостите в този мач започнаха по-активно, като това веднага даде своя резултат. В 34-та минута, след няколко блокирани удара, топката попадна в краката на халфа Тамезе, който разстреля вратаря на Монпелие Херонимо Рули за 1:0.

Отговорът на домакините обаче беше почти мигновен. След изпълнение на ъглов удар и голямо разбъркване най-съобразителен се оказа Анди Делор, който допута топката от няколко метра.

Решителният удар момчетата на треньора Мишел де Закарян нанесоха в 74-та минута. След дълга топка Анди Делор свали към партньора си в нападението Флорен Моле, който от много труден удар промуши топката покрай Рули за крайното 2:1.

По този начин Ница остана с актив от 9 точки след 5 изиграни мача и заема 4-то място в класирането. Монпелие, от своя страна, остана на 10-то място, само с 2 пункта по-малко.