Монпелие спечели гостуването си на Бордо с 2:0 в мач от 10-ия кръг на Лига 1. По този начин гостите спряха негативната си серия в последните си четири срещи.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в което все пак лек превес имаха домакините. Но през първите 45 минути до попадения не се стигна и тимовете оставиха развръзката след почивката.

Монпелие стартира отлично втората част и в 49-ата минута гостите откриха резултата. Гаетан Лаборде проби по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле. Крилото подаде по земя около точката на дузпата, където Флоран Моле засече в левия ъгъл за 1:0.

В 66-ата минута Монпелие удвои преднината си. Гостите организираха бърза атака през центъра. Теджи Савание изведе отлично зад гърба на защитата Анди Делор. Капитанът напредна в наказателното поле и хладнокръвно реализира.

Със спечелените три точки Монпелие се изкачи на шестата позиция в Лига 1 с актив от 17 точки, докато Бордо е 12-и с 12 пункта.