Шампионът на Франция Монпелие продължи с неубедителното си представяне от началото на сезона и в 13-ия кръг на Лига 1. Играчите на Рене Жирар завършиха 1:1 като гости на Валансиен, като това бе трети пореден равен мач за първенство.

Иначе мачът започна чудесно за тях, след като Гаетан Шарбоние откри още в 16-ата минута след пас на Антони Муние.

В 39-ата обаче Антони льо Талек намери Грегори Пужол и нападателят стреля право покрай вратаря Жофри Журдрен.

В началото на втората част пък гостите останаха и с човек по-малко, след като Джамел Сайхи бе изгонен с директен червен картон, но в негово отсъствие съотборниците му успяха да удържат точката.

В момента Монпелие заема 14-о място с 14 точки, на цели 9 зад лидерите Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия. Валансиен пък е четвърти с 22.