Монпелие се наложи над гостуващия Ланс с 1:0 в среща от десетия кръг на френското футболно първенство.

Възпитаниците на Оливие Дал'Олио прекъснаха серия от четири мача без успех в Лига 1 и с 13 точки се изкачиха на 13-ото място в класирането.

Ланс пък пропусна да запише четвърта поредна победа като гост в шампионата за първи път в 115-годишната си история и остана втори с 18 точки.

Домакините започнаха добре и в осмата минута Валер Жермен можеше да открие, но нацели страничната греда.

Монпелие все пак откри резултата в началото на второто полувреме, когато Стефи Мавидиди получи извеждащ пас от Тежи Савание и прати топката в мрежата.

Последваха силни минути за гостите, но Жонатан Клос не успя да преодолее Йонас Омлин от границата на пеналта, а Арно Калимюендо на два пъти не намери целта от изгодни позиции.

В последствие Жермен на два пъти беше спрян с отлични намеси от вратаря Жан-Луи Лека.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Жордан Фери, но с човек по-малко Монпелие удържа крехкия си аванс.