Шампионът на Франция Монпелие трябваше да чака до 4-ия кръг от новия сезон в Лига 1, за да запише първата си победа, откакто триумфира с титлата. Воденият от Рене Жирар надигра не друг, а тима на Сошо, който няма спечелена точка от началото на шампионата, с 3:1.

Гостите от Менпелие поведоха в 16-ата минута, когато звездата на тима Юнес Белханда реализира от 11-метров наказателен удар.

Вторият гол във вратата на Пиерик Крос падна в 58-ата минута, когато новото аржентинско попълнение Емануел Ерера вкара втория си гол за първенство. Още в 63-ата минута обаче Слоун Прива върна едно попадение и интригата в двубоя, но младият Реми Кабея в 78-ата минута окончателно узакони първия успех на Монпелие след пас на Бенжамин Стамбули. Той изкачи шампионът до все още незавидното 12-о място с 4 точки.

На противоположния полюс бяха страстите в Лориен, който не остави шанс на гостуващия Нанси и спечели с класическото 3:0. Бившият играч на Барселона Людовик Жули реализира първия гол в 20-ата минута, а до почивката Ламин Коне покачи на 2:0 след асистенция на Ален Траоре.

Втората част премина в значително по-спокойно темпо, но все пак в 85-ата минута Траоре ознаменува добрата си игра и с гол, който изстреля тимът му на 3-о място във временното класиране с 8 точки. Лориен ще остане там поне до утре, когато Бордо може да ги измести при успех над Ница. Нанси пък се смъкна до 14-а позиция със своите 4 точки