Пари Сен Жермен не успя да победи при домакинството си Монако, завършвайки при зрелищното 3:3 на препълнения „Парк де Пренс”. По този начин победният ход от шест поредни срещи за столичния тим бе прекъснат, но те спокойно задържат първото място в класирането на Франция.

Неймар даде аванс на парижани в третата минута, но четири по-късно Желсон Мартинш изравни резултата след пас на Уисам Бен Йедер. Именно Бен Йедер направи пълен обрат след 13 минути игра, но Бало Туре си отбеляза автогол за 2:2 след 24 минути.

Дузпа, реализирана от звездата Неймар, пък даде отново превъзходството на ПСЖ в мача, за да може Ислам Слимани в 70-ата минута на практика да оформи крайното 3:3 в столицата на Франция.

ПСЖ остава първи с 46 пункта, пет пред Олимпик Марсилия, а също така е и с мач по-малко. Монако пък е осми с 29 точки, след като бе задминат от Монпелие.